اداره کل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي استان گلستان : اخبار: آمادگی 8500 کامیون برای جابجایی محصولات پاییزه گلستان اخبار - آمادگی 8500 کامیون برای جابجایی محصولات پاییزه... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1398/02/24
آمادگی 8500 کامیون برای جابجایی محصولات پاییزه گلستان

​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت که 8 هزار و 500 کامیون، محصولات پاییزه کشاورزان استان را از مزرعه تا مراکز خرید تضمینی جابه جا می کند

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی"مهدی میقانی" اظهار داشت: محصولات پاییزه گلستان شامل نخود فرنگی، باقلا، کلزا، گندم و جو، در نیمه نخست اول سال برداشت می شود که علاوه بر ظرفیت های استان، از کامیون های استان های همجوار هم برای جابه جایی محصولات استفاده می شود. 

وی گفت: برای ایجاد نظم در انتقال محصول تولیدی کشاورزان گلستان به مراکز خرید تضمینی، 75 شرکت حمل و نقل بار وظیفه صدور بارنامه را برعهده دارند.

میقانی به رانندگان توصیه کرد علاوه بر ضرورت تهیه بارنامه، برای مقابله با ریزش محصول، حتما اقدامات لازم مانند درزگیری، اندازه بارگیری و کشیدن چادر روی محصول را انجام دهند.

به گفته وی فعالیت رسمی جابجایی محصول پاییزه برداشت شده در گلستان با هماهنگی سازمان جهادکشاورزی، اعلام تقویم برداشت محصول و هماهنگی با مراکز خرید، آغاز می شود.

هر ساله کار برداشت محصول پاییزه در گلستان از اواخر اردیبهشت ماه آغاز شده و تا مرداد ماه ادامه می یابد.

محصول پاییزه کشت شده گلستان شامل نخود فرنگی، باقلا، کلزا، گندم، جو و سیب زمینی است.

 

اداره روابط عمومی 


thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل حمل ونقل و پایانه های استان گلستان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"