اداره کل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي استان گلستان : اخبار: جوابیه اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده پیرو اظهارات ريیس اتاق بازگانی گلستان اخبار - جوابیه اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده پیرو... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1397/07/14
جوابیه اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده پیرو اظهارات ريیس اتاق بازگانی گلستان

​مدیران مسیول پایگاه خبری، نشریات

با سلام؛ 

پیرو اظهارات رییس اتاق بازرگانی گلستان در نشست خبری مورخ 10/07/97 با اصحاب رسانه شایسته است جوابیه فوق را جهت تنویر افکارعمومی در آن رسانه به نحو مقتضی منتشر نمایید.

۱.رییس اتاق بازرگانی در بخش اول صحبتهایش می گوید:"وزارت راه و سازمان راهداری به وظایفش درباره رانندگان عمل نمی کند." به اطلاع می رساند همانطور در کلیه رسانه های مکتوب و مجازی قابل دسترس می باشد از ابتدای سال ۹۷ تاکنون و از بدو تشویق برخی رسانه های خارجی جهت موج سواری بر مطالبات صنفی رانندگان جاده ای برای اعتصاب سراسری وزارت راه و شهرسازی و بالطبع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و کلیه مدیران ستادی و استانی تمام هم و غم خود را بر شناسایی و رفع مشکلات صنفی رانندگان زحمت کش گماردند و تا به امروز با جلسات متعدد قابل استناد با نمایندگان تشکلهای صنفی بخش حمل و نقل جاده ای ملی و استانی پس از تحلیل کارشناسی مطالبات توانستند با پیگیری از سازمانهای ذیمدخل برخی خواسته های رانندگان را جامه عمل بپوشانند که به طور مثال پیگیری از وزارت صنعت،معدن و تجارت جهت تامین لاستیک ناوگان جاده ای و توزیع تعداد 4000 حلقه لاستیک دولتی در استان گلستان از این جمله می باشد. حال جای سوال آنکه ریاست محترم اتاق بازرگانی استان به عنوان یکی از فعالان اقتصادی و فردی که به طور مستمر در جریان پیگیریهای ماههای اخیر دستگاههای اجرایی استان جهت حل مشکلات رانندگان استان بوده است چطور این تلاشها را نادیده می گیرند؟ و اینکه مسئولیت تامین لاستیک و لوازم ضروری و پر مصرف بخش حمل و نقل جاده ای با وزارت صمت میباشد.

۲. وی در بخشی از سخنانش اشاره می کند:“ امروز حمل و نقل در کشور صورت نمی گیرد و هیچکس نمی گوید وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری ترک فعل کرده و به وظیفه قانونی اش عمل نکرده و پیش بینی تامین لاستیک را نکرده و امروز قشر عظیمی از زحمت کشان ما اعتراض دارند." 

در پی فراخوان اخیر رانندگان جهت اعتصاب و علی رغم ایجاب فضای ناامنی در سطح جاده های استان گلستان به همت دستگاههای قضایی،امنیتی و انتظامی و بنابر آمار مستند، جاده های استان گلستان امن ترین محورهای ترددی را داشته است که بنا بر آمار سامانه برخط حمل بار کشور از اول مهر ماه تاکنون حدود ۱5۰۰۰ محموله بار از استان گلستان توسط رانندگان زحمتکش جابجا گشته است.

۳. رییس اتاق بازرگانی استان گلستان در ادامه بیان داشته است:"ما از دستگاه نظارتی این انتظار را داریم که اگر وزارتخانه یا دستگاه اجرایی ترک فعل می کند و به وظیفه قانونی خود عمل نمی کند باید با آن دستگاه برخورد کند و همانگونه که امروز کالاهای اساسی مردم و تخلفات در این حوزه مهم است، باید اینگونه مسائل هم برای دستگاه های نظارتی مهم باشد." 

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان در طی ماههای اخیر بنا بر اذعان آمار قابل استناد جلسات متعددی را با مقامات عالی استان، دستگاههای ذیمدخل و تشکلهای صنفی بخش حمل و نقل جاده ای استان جهت تبیین و حل مشکلات رانندگان داشته است که نتایج این پیگیریها برای فعالان بخش حمل و نقل ملموس می باشد ولیکن از ایشان به عنوان فعال اقتصادی انتظار می رود بیان نمایند علت کمبود یا گرانی لاستیک و قطعات ناوگان جاده ای ریشه در تحریمها و معلول  سودجویی فرصت طلبانی دارد که به فکر گرفتن ماهی از آب گل آلود می باشند یا کم کاری و سهل انگاری دستگاههای ذیمدخل  که در این امر در حال پیگیری می باشند؟

۴.  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گلستان بیان نموده: "چرا لاستیکی که جفتی 5 میلیون تومان بوده امروز به 15 میلیون تومان رسیده است و ما کالا را می خواهیم به استان های دیگر بفرستیم نمی توانیم و کالاها به بندر آمده و نمی توانیم به استان منتقل کنیم و این مشکلات باید با سرعت برطرف شود.

همانطور که ایشان مستحضرند دور جدید جهت کارشکنی در جابجایی کالا در کشور ایجاد ناامنی در جاده های کشور می باشد که این امر با پیگیری و برخوردهای قضایی و انتظامی مرتفع گردیده و استان گلستان نیز جز امن ترین استانها جهت جابجایی کالا بوده است و بالطبع آمار جابجایی بار از مبدا کارخانجات تولیدی استان به سراسر کشور خود سند گویایی است.

و نمونه بارز آن (به گفته ایشان) افزایش صادرات بیش از ۸۰ درصد از محصولات و تولیدات استان گلستان در طی ماههای اخیر از مرز اینچه برون و دیگر مرزها توسط بخش حمل ونقل جاد ه ای میباشد.

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان بنا بر وظیفه ذاتی سازمانی، خود را مکلف بر بررسی و پیگیری مشکلات بخش حمل و نقل جاده ای می داند و خدمت رسانی مناسب به مردم مایه افتخار و مباهات خانواده راهداری و حمل و نقل جاده ای می باشد.

اداره روابط عمومی

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ایاداره روابط عمومی


thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل حمل ونقل و پایانه های استان گلستان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"